Previous
Next

Olej z czarnuszki tradycyjny 100ml

Olej z czarnuszki Sopockiej Manufaktury Czekolady i Olejów to istna bomba składników bioaktywnych.

Jak powstaje nasz olej z czarnuszki

Olej z nasion czarnuszki to produkt niefiltrowany, wolno-tłoczony na zimno. Powstaje w temperaturze nie wyższej niż 35°C, dzięki czemu pełna esencja prozdrowotnych składników zostaje zachowana w produkcie. Produkt cechuje wysoka zawartość tymochinonu, a jego spożywanie korzystnie wpływa na podniesienie poziomu tego składnika w organizmie.

Dlaczego warto stosować olej z czarnuszki?

Działanie oleju z czarnuszki było już opisywane i odmieniane na wiele sposobów w kontekście zdrowia. Warto jednak podkreślić, że jego włącznie do diety to istne wsparcie działania organizmu w wielu obszarach jego funkcjonowania.

Olej z czarnuszki - Właściwości

  • Najważniejszymi składnikami oleju jest tymochinon, tymol oraz tymohydrochinon, które odpowiadają za właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, antyoksydacyjne i antyhistaminowe. Średnia ilość tymochinonu w naszym oleju to 7,63-8,54 mg/ml.
  • Zamiana nasyconych kwasów tłuszczowych na nienasycone w diecie wpływa korzystnie na organizm, ponieważ regulują one pracę i regenerują komórki ciała, chroniąc je przed oksydacją tj. procesem starzenia i obumierania komórek. Nienasycone kwasy tłuszczowe stanowią 85% składu oleju z czarnuszki 
  • Witaminy rozpuszczalne i nierozpuszczalne w tłuszczach, takie jak A, E, C czy B odpowiadają za regulowanie pracy niemalże każdego układu w organizmie, m.in.: układ odpornościowy, układ trawienny.
  • Fitosterole wspomagają pracę układu pokarmowego, obniżając poziom cholesterolu oraz nasyconych kwasów tłuszczowych, których nadmierne spożycie może doprowadzić do nadwagi, otyłości czy hipercholesterolemii.
  • Minerały takie jak magnez, potas, żelazo i cynk biorą udział w pracy układu sercowo-naczyniowego, krwionośnego oraz rozrodczego.
  • Olej zmniejsza uczucie głodu i stanowi doskonały komponent diety odchudzającej, ponieważ wspiera metabolizm tłuszczów i węglowodanów.

Dlaczego warto wybrać olej z Sopockiej Manufaktury Czekolady i Oleju

  • Olej tłoczymy z wyselekcjonowanych nasion czarnuszki siewnej, które pozyskujemy od zaufanych i wieloletnich dostawców.
  • Niefiltrowany, nieoczyszczony i tłoczony przez nas na zimno olej to gwarancja zachowania pełnej esencji składników bioaktywnych w produkcie gotowym.
  • Olej przed wysyłką pakujemy w ciemne butelki i specjalne paczki, które chronią delikatne łańcuchy kwasów tłuszczowych przed utlenieniem.

Skład: olej z czarnuszki (Nigella Sativa) z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nierafinowany i niefiltrowany - zawiera bogaty w składniki odżywcze naturalny osad z nasion.

Opis:

Pojemność 100 ml

Recenzje:

KLIENTÓW ZAINTERESOWAŁY RÓWNIEŻ

PODOBNE PRODUKTY

Shilajit

Shilajit himalajski 50g

Zapraszamy do odkrycia Shilajitu Himalajskiego - skarbca mocy i witalności ukrytego w sercu Himalajów. Shilajit, to naturalny suplement o gęstej konsystencji i wyrazistym, ziemistym aromacie.

(5/5)
233,33 zł