ZWROT

Klient będący Konsumentem oraz Przedsiębiorcą z uprawnieniami Konsumenta, który zawarł Umowę sprzedaży, może w terminie 30 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy nas o tym poinformować w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład poprzez pocztę elektroniczną lub formularz) w przeciągu 30 dni od daty otrzymania towaru.

Zwracany towar należy odesłać niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od niniejszej umowy.    

Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje, jeżeli zamówione produkty to rzeczy dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Jak dokonać zwrotu towaru?  

Wypełnij dokładnie formularz odstąpienia od umowy dostępny na stronie (tutaj). Druk dołącz do przesyłki.

W formularzu podaj dane:

Nazwa firmy: Somato International sp. z o.o.

Adres email: info@sopockamanufaktura.com

Strona WWW: sopockamanufaktura.com

Kod pocztowy: 81-853

Miejscowość: Sopot

Ulica, nr budynku: al. Niepodległości 712/6

Wyślij zwracany towar na adres: Sopocka Manufaktura, al. Niepodległości 712/6, 81-853 Sopot, z dopiskiem "Zwrot towaru" i numerem zamówienia. Produkt powinien być odpowiednio zabezpieczony i zapakowany, aby nie uległ uszkodzeniu. Koszt wysyłki towaru pokrywa Klient.

Oczekuj na zwrot środków, który nastąpi w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy sprzedaży.

Co dalej?

W pierwszej kolejności po otrzymaniu przesyłki zweryfikujemy zwrot. Po pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu zostanie wystawiona korekta faktury sprzedaży, którą prześlemy na adres e-mail podany w zamówieniu.

Zwrot środków zostanie dokonany nie później niż w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od umowy sprzedaży, przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Szczegółowe informacje dotyczące odstąpienia od umowy sprzedaży znajdują się w Regulaminie Sklepu (tutaj).

WYMIANA

Aby wymienić zakupiony towar, należy dokonać zwrotu produktu na powyższych zasadach zwrotu i następnie złożyć na stronie nowe zamówienie.