Previous
Next
0/5
163,33 zł
Na stanie

Shilajit z Cordyceps 25g

Czym jest i jak powstaje?

Shilajit, znany także pod nazwą mumio to mineralno - organiczna substancja o ciemnym zabarwieniu i gęstej, smolistej konsystencji, spotykana jest w rejonach wysokogórskich - w Himalajach (Indie, Nepal, Tybet), w górach Pamir (Tadżykistan, Afganistan), w górach Ałtaj (Rosja), na Kaukazie i w południowoamerykańskich Andach.

W warunkach wysokogórskich (3000 - 5000 m n.p.m) spotkać go można w postaci nalotu pokrywającego skały i szczeliny, pod wpływem działania silnego promieniowania słonecznego dochodzi do jego upłynnienia i spływania do niżej położonych partii gór.

Shilajit jest znany i stosowany w tradycyjnym lecznictwie od 5000 lat, uważany jest za panaceum, eliksir długowieczności oraz za substancję wspomagającą siły witalne i wytrzymałość psychofizyczną organizmu.

Wariant został wzbogacony o Cordyceps (Maczużnik chiński) - rzadki grzyb, stosowany także w medycynie ludowej, ze względu na ogrom korzystnych właściwości.

Właściwości Shilajit

  • wpływ na poziom testosteronu i płodność u mężczyzn
  • poprawa profilu lipidowego
  • regulacja poziomu glukozy we krwi
  • poprawa wydolności fizycznej u osób aktywnych ruchowo

Według najnowszych badań, shilajit zawiera wyjątkowo dużą, niespotykaną ilość naturalnych biologicznie aktywnych składników, które mogą stanowić doskonałe pożywienie dla naszych komórek i pomóc w ich regeneracji, jako złożona substancja mineralna.

Skład Shilajit

Mumio to substancja, która zawiera wiele składników, zarówno organicznych (60-80%) jak i mineralnych (20-40%). Wśród składników organicznych znajdują się kwasy fulwowe, huminy, kwasy humusowe, dibenzo-α-pirony, gumy, żywice, albuminy, aminokwasy, triterpeny, sterole, związki fenolowe, aromatyczne kwasy karboksylowe i witaminy. Oprócz tych składników, shilajit składa się z ponad 80 różnych pierwiastków, w tym potasu, wapnia, magnezu, miedzi, cynku, manganu, chromu, żelaza i magnezu.

Należy pamiętać, że preparaty na bazie shilajit nie mogą być stosowane jako substytut codziennej diety.

Cordyceps (Maczużnik chiński)

Cordyceps, a właściwie Maczużnik chiński to bardzo rzadki grzyb, występujący naturalnie w rejonach Azji. Znany jest przede wszystkim ze swojego medycznego zastosowania w tradycyjnej medycynie ludowej.

Grzyb może m.in pobudzać aktywność komórek odpornościowych, zachęcając je do wydzielania substancji o charakterze prozapalnym.

Kordycepina to jeden z najbardziej cenionych związków zawartych w maczużniku. Posiada zdolność do integrowania się z materiałem genetycznym wirusów i bakterii, co skutkuje ich dezintegracją i unicestwieniem. Co więcej, zdolna jest do hamowania nadmiernego wzrostu i podziału komórek, co przekłada się na jego potencjalne właściwości przeciwnowotworowe. Badania twierdzą, że związek działa także ochronnie na nerki i wątrobę oraz obniża poziom cukru we krwi.

Zastosowanie Shilajit

Na początkowym etapie suplementacji zaleca się przyjmowanie niewielkiej porcji (100 mg raz dziennie), po upływie kilku dni - zwiększenie częstotliwości przyjmowania do 2-3 razy dziennie, bądź stopniowe zwiększanie ilości substancji w każdej porcji.

Shilajit najlepiej przyjmować dwa razy dziennie - rano (na czczo przed posiłkiem) i w godzinach przedpołudniowych. Stosowanie shilajit w porach wieczornych może skutkować problemami z zasypianiem.

Skład Shilajit z Tongkat ali: shilajit oczyszczony, ekstrakt z tongkat ali (Eurycoma longfolia) 100:1, ekstrakt z lukrecji

Produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Zalecamy ostrożność w przypadku osób przyjmujących leki immunosupresyjne oraz u osób cierpiących na dnę moczanową lub choroby autoimmunologiczne.

Nie zaleca się przyjmowania więcej, niż 1000 mg shilajit na dobę u pacjentów kardiologicznych z tachykardią.

Odkryj magię Shilajit i korzystaj z jego potencjału zdrowotnego. Zamów nasz produkt już teraz i dołącz do grona osób, które cenią naturalne źródła dobroczynnych substancji.

Shilajit z dodatkiem Tongkat Ali nie jest wyrobem medycznym czy produktem leczniczym, sprzedawany produkt nie ma na celu diagnozować, leczyć ani zapobiegać chorobom.

Opis:

Masa netto 25 g

Recenzje:

KLIENTÓW ZAINTERESOWAŁY RÓWNIEŻ

PODOBNE PRODUKTY

Dary natury

Mumio 25g

Mumio ałtajskie jest naturalnym produktem wykorzystywanym w tradycyjnej medycynie ludności Ałtaju jako środek wzmacniający i wspomagający różne aspekty zdrowia.

(0/5)
83,33 zł